top of page

AKTUALITY
2023

VÝROČNÍ ZPRÁVA IP MEDIAČNÍHO CENTRA PRAHA ZA ROK 2022

 

Aktuálně byla zveřejněna výroční zpráva našeho IP mediačního centra Praha za rok 2022.

 

Dlouhodobým cílem našeho IP mediačního centra Praha je podporovat ochranu duševního vlastnictví mezi malými a středními podniky, na univerzitách, vysokých školách a ve veřejných výzkumných organizacích a cíleně podporovat řešení sporů v těchto oblastech formou ADR metod, zejména mediací. Pro úspěch a prosazení IP mediací v České republice je však zapotřebí udělat ještě hodně práce, neboť povědomí o tomto způsobu alternativního řešení sporů je u nás stále velmi nízké a dosud převažuje představa, že spory se mají řešit u soudu. Proto se v dalším období ještě aktivněji zaměříme na změnu tohoto přístupu ve prospěch využití IP mediací jako nové kultury řešení sporů v oblasti ochrany duševního vlastnictví.

Výroční zpráva za rok 2022 je ke stažení ZDE

NABÍDKA 15% SLEVY NA SEMINÁŘE ING. VLADIMÍRA NÁLEVKY

 

Díky spolupráci se společností INTERQUALITY, spol. s r.o. jsme dostali nabídku 15% slevy na tyto excelentní semináře Ing. Vladimíra Nálevky:

 

        1. června 2023 - SEMINÁŘ S ELITNÍM POLICEJNÍM VYJEDNAVAČEM

        15. června 2023 - JAK VYSVĚTLIT SLOŽITOU VĚC JEDNODUŠE

 

Podrobnosti o seminářích jsou ke stažení ZDE a ZDE

 

Sleva 15 % platí pouze pro IP mediátory a experty zapsané na seznamu IP mediačního centra Praha.

Kód pro slevu: IPMC 2023

MEZINÁRODNÍ KONFERENCE - Proč je mediace výhodná i pro inovativní firmy?

 

Úrad priemyselného vlastníctva SR v spolupráci s Úradom Európskej únie pre duševného vlastníctvo (EUIPO) a Arbitrážnym a mediačným centrom Svetovej organizácie duševného vlastníctva (WIPO AMC) Vás pozývajú na medzinárodnú konferenciu Prečo je mediácia výhodná aj pre inovatívne firmy? 

30. mája 2023 od 9.00 do 17.00 h

Miesto konania: x-bionic® sphere Šamorín (aula)

Program ke stažení ZDE

Pozvánka a registrační formulář ke stažení ZDE

NOVÝ ČASOPIS DUŠEVNÍ VLASTNICTVÍ

 

Koncem roku 2022 vyšlo poslední číslo časopisu Průmyslové vlastnictví, který vycházel v nezměněné podobě posledních více než 30 let. Tento časopis nahradil v roce 2023 zcela nový časopis Duševní vlastnictví. Nový časopis je i nadále vydáván Úřadem průmyslového vlastnictví, avšak nově je orientován na celou oblast duševního vlastnictví. 

 

Věříme, že se nový časopis bude čtenářům líbit a jeho novou podobu i obsah ocení nejenom patentoví zástupci a specializovaní advokáti, ale také, že se stane oblíbeným a inspirativním časopisem pro naše IP mediátory a experty!

 

Podrobnosti o našem novém časopise a odkazy na jeho stažení naleznete ZDE

KURZ VYJEDNÁVÁNÍ PRO IP MEDIÁTORY 2023 - pro pokročilé

IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, připravilo další Kurz vyjednávání pro IP mediátory, který je určen nejen pro mediátory IP mediačního centra Praha, ale také pro právníky, patentové zástupce a zaměstnance center transferu technologií vysokých škol a dalších výzkumných a vývojových pracovišť. Jedná se o dvoudenní prakticky zaměřený vyjednávací trénink pro pokročilé se špičkovým lektorem Ing. Vladimírem Nálevkou, který se bude konat ve dnech 12. a 13. října 2023 vždy od 9:00 do 16:00  Přihlášky je nutné podat nejpozději do 30. září 2023.

Pozvánka ke stažení ZDE

WIPO ADR Highlights 2022, 19. ledna 2023

Novinky z Arbitrážního a mediačního centra WIPO

Dokument ke stažení ZDE

ARCHIV AKTUALIT - ke stažení ZDE

bottom of page