top of page
RNDr. Jiří Lošťák, Ph.D_

RNDr. Jiří Lošťák, Ph.D.

Předseda správní rady IP mediačního centra

RNDr. Jiří Lošťák, Ph.D. vystudoval Přírodovědeckou fakultu UP Olomouc (Matematika-Fyzika, Výpočetní technika), kde získal v roce 1989 doktorát. Je absolventem Českého institutu pro marketing (CIMA). Studoval Brno Business School PF VUT Brno (MBA Nottingham Trend University) a doktorandské studium na VŠB - TU Ostrava obor Podniková ekonomie a management (Ph.D.).

 

Franchisingu se věnuje od roku 1998. V roce 2004 otevřel svoji poradenskou kancelář v Olomouci. V témže roce se stal řádným členem České asociace franchisingu. Od roku 2006 je členem Správní rady ČAF. Od roku 2021 je expertem IP mediačního centra Praha pro oblast franchisingu a od roku 2024 předsedou jeho správní rady. Poskytuje služby v oblasti poradenství v celé České a Slovenské republice.

Kancelář pracuje na významných franchisingových projektech, podílí se na vstupu zahraničních franchisingových systémů do ČR a působí v oblasti presentací na seminářích, konferencích a veletrzích, čímž přispívá k popularizaci franchisingu mezi odbornou i laickou veřejností. Je garantem Školy  franchisingu.

 

Kancelář vyvinula mobilní a on-line aplikaci pro řízení a správu franchisové sítě e-HandBook a FAQBook.  Klienty kanceláře jsou např.: Europharm a.s. (PHARMALAND / BENU - lékárny), EFEF s.r.o (VÝTOPNA Restaurant), Doktor Klain s.r.o. (DOKTOR KLAIN – optika), MARVEL International (MARVEL Mobilní domy), Kinekus s.r.o. (KINEKUS – hobby market Slovensko), Realitní kancelář PUBEC, OXALIS (Čaj a káva), prodejny značkových kuchyňských a domácích potřeb POTTEN&PANNEN COOK SHOP, SOLODOOR a.s. (SOLODOOR prodejny značkových dveří a zárubní), Mr. KEBAB (fastfood), EXTÉRIA s.r.o.  (EXTÉRIA – síť poradenských kanceláří pro BOZP a PO), BODY EXPRESS s.r.o. (BODY EXPRESS síť studií pro formování postavy metodou EMS), BESKYD GASTRO a.s., (CHODURA, síť uzenářství), ŠVEJK RESTAURANT, ADP SANCO (Dům domácí péče), PARFEMS.COM (parfumerie, Slovensko), PAPILONIA (síť motýlích domů) a další..

bottom of page