top of page

Příručka ADR na podporu malých a středních podniků


Příručka ADR na podporu malých a středních podniků

Projekt ECP6 (Supporting SMEs) se věnuje podpoře malých a středních podniků. Jeho vizí je zlepšit konkurenceschopnost malých a středních podniků tím, že zvýší jejich povědomí o důležitosti a hodnotě práv duševního vlastnictví (IPR) a pomůže jim efektivněji využívat duševní vlastnictví.


Vzhledem k rostoucímu zájmu bylo ADR přidáno jako iniciativa v rámci projektu Podpora malých a středních podniků. Cílem je zlepšit povědomí o ADR v celé EU. iniciativa ECP6 ADR umožní poskytovat malým a středním podnikům komplexní informace v reakci na dotazy týkající se ADR. To umožní malým a středním podnikům činit informovaná rozhodnutí o tom, zda je alternativní řešení sporů vhodné pro jejich spor.


Iniciativa ADR úzce spolupracuje s mediačním centrem EUIPO, které poskytuje poradenství ohledně obsahu iniciativy a mimo jiné bude rozvíjet a poskytovat školení. Jedním z výstupů iniciativy je tato Příručka ADR na podporu malých a středních podniků, která má za cíl vysvětlit základy ADR a propagovat jeho výhody.


Kromě pěti oficiálních jazyků úřadu EUIPO byla brožura přeložena do řady jazyků a lokalizována příslušnými úřady IPO. Aktuálně je brožura ke stažení na webové stránce https://www.tmdn.org/network/ecp6-adr-initiative


Příručka ADR na podporu malých a středních podniků v českém jazyce je ke stažení zde:

ADR-brochure-CZ
.pdf
Stáhnout PDF • 734KB


V Praze dne 09.06.2024

JUDr. David Karabec, MPA, LL.M.

ředitel IP mediačního centra Praha, zapsaný ústav

26 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page